top of page

O mnie

🇵🇱Kontakt wzrokowy to jednocześnie sub
Victor Borsuk

Siedmiokrotny Mistrz Polski w kitesurfingu, podróżnik, fotograf, filmowiec, a przede wszystkim przedsiębiorca, który do wszystkiego doszedł sam.

KITESURFING

Urodził się 13.01.1989 w Sztokholmie, w Szwecji. Jego przygoda ze sportami wodnymi zaczęła się w 1995 roku, gdy rodzice zabrali go na Półwysep Helski i nauczyli pływać na windsurfingu. Wtedy narodziła się jego miłość do sportów wodnych. Osiem lat później, jako 14-latek, zaczął pływać na kitesurfingu. Nauka nie była łatwa, ale po pierwszych udanych halsach poczuł, że to właśnie ten sport jest jego życiową pasją. W dwa lata został Wicemistrzem Polski, po 3 latach zaczął wygrywać już wszystkie najważniejsze zawody w Polsce. Victor jest najbardziej utytułowanym zawodnik freestyle'u w Polsce. Na kite’owym podium Pucharu Świata i Europy oraz w kraju stawał kilkadziesiąt razy. Był siedmiokrotnie Mistrzem Polski i czterokrotnie Wice Mistrzem Polski.

FILM I FOTOGRAFIA

Od zawsze była to jego pasja. Już w wieku 15 lat montował swoje pierwsze filmy na komputerze. Z czasem jednak pochłonęły go obowiązki i do filmu i fotografii mógł wrócić dopiero w wieku 24 lat. Zainspirowany przyjaciółmi, którzy kręcili z nim pierwsze profesjonalne filmy kitesurfingowe i robili mu zdjęcia zaczął coraz bardziej interesować się tymi dziedzinami. W 2012 kupił swój pierwszy profesjonalny aparat - Canona 550D z obiektywem KIT'owym (w prostych słowach - takim nienajlepszym dorzucanym w zestawie do aparatu). Dzisiaj taki zestaw kosztuje 500 zł na rynku wtórnym - wtedy kosztował 2200 zł. Z czasem jego hobby coraz lepiej mu wychodziło. Korzystając z zasady, że wszystko znajdziemy w internecie, spędził tysiące godzin na oglądaniu tutoriali (poradników). Korzystając z łatwości w nawiązywaniu kontaktów zadawał wiele pytań. Na swojej drodze trafił na takie osoby jak Adam Borys, Marta Dębska, Darek Orlicz i Mateusz Jazowski, którzy chętnie dzielili się z nim wiedzą i szybko przyspieszyli jego rozwój. Kiedy w 2017 roku Victor zajął się mediami społecznościowymi jego umiejętności zaczęły wzrastać. Pasja stała się pracą (tak jak wcześniej kitesurfing), a profesjonalne materiały stały się jego wizytówką. Rozwinięcie nowej pasji i zrobienie z niej zawodu, który kocha ponownie utwierdziło go w przekonaniu, że jeżeli czegoś bardzo chcemy to można to osiągnąć. To była długa droga w trakcie której wielokrotnie się poddawał, aparat leżał w szafie przez wiele miesięcy, a kadry były nie do zaakceptowania. Jednak każda droga wymaga ogromnej pracy i dzisiaj widać to w materiałach Victora. Chętnie dzieli się swoją wiedzą w mediach społecznościowych, bo zawsze cenił gdy ludzi dzieli się tą wiedzą z nim.

WYKSZTAŁCENIE

Jest absolwentem Uniwersytetu gdańskiego, magistrem ekonomii i co ciekawe osobą uprawioną do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Utrzymuje się sam od 17 roku życiu, pozyskując środki do życia i spełniania swoich pasji ze sponsoringu, biznesu i freelancing’u. Nie boi się żadnych wyzwań i dlatego stara się inspirować wszystkich swoją pasją, ciężką pracą i zachęcać do bycia odważnym.

BIZNES

Niszowy sport to trudna droga w kontekście biznesu, dlatego Victor musiał bardzo szybko zarobić na swoje życie i pasję. W wieku 18 lat jego tata zbankrutował pozostawiając mu w rękach pasję i wypracowaną determinację. W tym samym czasie Victorowi udało się podpisać pierwsze kontrakty sponsorskiego z takimi firmami jak Diverse, Ford i Polomarket. To pozwoliło mu opłacić życie w trakcie pierwszego roku na studiach ekonomicznych. Bardzo szybko okazało się, że ulotność kontraktów sponsorskich (najczęściej rok współpracy) i łatwość kontuzji zmusiło go do poszukania alternatywnych źródeł zarabiania na życie. Tak zaczęła się jego przygoda z Zochą Czyściochą, czyli serwisem sprzątającym na półwyspie helskim. Dziewczyny ubrane jak pin-up girls jeździły na nietuzinkowych rowerach Chrystler z szerokimi kierownicami, przyczepionymi wózkami i sprzątały przyczepy na półwyspie helskim. Równocześnie Victor rozpoczął swoje pierwsze obozy sportowe Borsuk Camps (był na nich opiekunem, organizatorem i trenerem) i zajął się dystrybucją sprzętu kitesurfingowego Naish. Te wszystkie działania połączone z zawodowym uprawianiem sportem oraz studiami dziennymi spowodowały, że wylądował w szpitalu. Nie poddając się jednak szybko połączył siły ze szkołą Kite Park i zaczął pierwsze wspólne wyjazdy kitesurfingowe po całym świecie. Na swojej drodze wielokrotnie korzystał z różnych okazji na zarobienie i zgodnie z zasadą ojca : ,,najpierw mów tak, a potem zastanów się jak to zrobisz" zorganizował wiele eventów, wyjazdów integracyjnych, a nawet przeprowadził kampanie reklamowe. Te doświadczenia spowodowały, że kiedy zajął się mediami społecznościowymi w rok rozwinął wszystkie platformy internetowy (Instagram, Facebook, YouTube). Spędził kolejne tysiące godzin czytając, testując i dokształcając się w zupełnie nowej dziedzinie. Dzisiaj ma przyjemność współpracować z markami jako ambasador, influencer, fotograf, a nawet producent filmowy. 

Dzięki doświadczeniu zebranym we własnym biznesie wie jak ważne jest, aby projekty były przygotowane ,,na wczoraj", na czym polega profesjonalizm, wychodzenie z inicjatywą i dobre wyeksponowanie partnerów w sposób widoczny, a zarazem ze smakiem. Kompleksowo organizuje każde powierzone mu zadanie i prawdopodobnie dlatego partnerzy współpracują z nim przez lata.

Mistrzostwa Polski
 • Wicemistrz Polski 2016

 • Mistrz Polski 2015

 • Wicemistrz Polski 2014

 • Mistrz Polski 2012

 • Mistrz Polski 2011

 • Mistrz Polski 2010

 • Mistrz Polski 2009

 • Mistrz Polski 2008

 • Mistrz Polski 2007

 • Wicemistrz Polski 2006

 • Wicemistrz Polski 2005

Międzynarodowe wyniki
 • 5 miejsce Puchar Azji Wietnam 2016

 • 4 miejsce Puchar Azji Filipiny 2014

 • 1 miejsce Puchar Azji Filipiny 2013

 • 1 miejsce Puchar Azji Chiny 2013

 • 1 miejsce Puchar Europy Holandia 2010

 • 4 miejsce Puchar Świata Włochy 2009

 • 3 miejsce Puchar Świata Włochy 2008

bottom of page